VIDEO PROHLÍDKY NOVINKA OBLÍBENÉ NEMOVITOSTI
Zpět na výpis aktualit

Největší chyba při prodeji nemovitosti

Každý, kdo prodává nemovitost se obvykle řídí pravidlem „Co nejdráž, nejrychleji a bez starostí“. Na tom není nic špatného, ale mnoho lidí si našlo způsob, jak potencionálního kupce odradit, aniž by o tom věděli.

Jak?

V první řadě nabídnou svoji nemovitost na nějakém soukromém inzertním serveru (cenu určí, podle jiných nabídek v dané lokalitě a navýší ji, protože prodávají nemovitost bez realitní kanceláře). Po takovém inzerátu majiteli volá velké množství realitních kanceláří, falešných kupců a pouze několik málo potencionálních kupců.

Velký zájem u majitele vzbudí pozornost a svoji cenu navýší. Inzeruje ji i na jiných inzertních serverech, začne ztrácet kontrolu, kde všude svoji nemovitost nabízí a hlavně za kolik.

Pokud se poté najde nějaký kupec a vidí stejný inzerát pokaždé jinak, ztratí důvěru. Může tak udělat soutěž mezi realitními kancelářemi. Dá vědět všem realitkám, které Vaši nemovitost nabízí a bude zjišťovat, u které by koupi provedl nejvýhodněji. Samotný majitel se tak dostane pod tlak, do kterého ho dostanou realitní kanceláře. Přičemž stačí, když toto udělá jediný zájemce. Prodávající se dostane do takového chaosu (který si mimochodem zařídil on sám), že je možné, že svoji nemovitost prodá pod cenou.

Proč by si danou nemovitost nikdo nekoupil za normální tržní cenu?

Protože tím, že nemovitost nabízíte na několika inzertních serverech a pokaždé za jinou cenu (nedej bože i s jinými parametry) učiníte všechny inzeráty naprosto nedůvěryhodné. Člověk, který si chce bez problémů koupit nemovitost, dá raději přednost profesionálně inzerované nemovitosti, která je dobře nafocená a údaje o ní jsou přehledné a jasné.

 

Chtěli byste poradit s inzercí, nebo koupí nemovitosti? Neváhejte Nás kontaktovat.

Chcete více podrobností, nebo se na něco k této problematice zeptat?

Napište nám pomocí formuláře níže