VIDEO PROHLÍDKY NOVINKA OBLÍBENÉ NEMOVITOSTI
Zpět na výpis aktualit

5 faktorů, které komplikují prodej domu

Je Vám podivné, že nemůžete prodat dům, i když jste zvolili dobrou cenu a přijde Vám, že na domu už není co zlepšovat? V tomto článku najdete pár tipů, které jsou často přehlíženy.

 

Věcné břemeno

Citlivé téma, které většinou kupující nerad slyší. Zmírnit tuto nepříjemnost však můžete tím, že o domu poskytnete všechny informace a dohodnete schůzku se všemi stranami.

 

Hluk

Mnoha lidí si to ani neuvědomuje, protože si na to zvykli, ale věřte, že lidem zvyklým bydlet v tišším prostředí bude vadit např. projíždějící vlak, nebo vzlet letadla.

Zlepšit situaci můžete nejlépe tím, že pořídíte protihluková okna a vysvětlíte dotyčnému, že na hluk by si mol rychle zvyknout, jako to bylo ve vašem případě.

 

Tenké stěny

Stejně jako v předchozím případě si takové maličkosti nebudete všímat, protože jste na to zvyklí. Ale co když se chce do domu nastěhovat mladý pár, který plánuje s dítětem, nebo už děti má. Každý v takovém případě uvítá trochu svého soukromí.

Řešit to můžete protihlukovou izolací, která je dnes už velice tenká a navíc tím můžete zkrášlit interiér.

 

Parkování

Možná jste skutečně dobrý řidič a parkování s přesností na centimetry vám nedělá problém, ale nemusí to platit o každém. Ne každý uvítá malý prostor pro své auto.

Řešení takového problému bývá komplikované. Pokud se vám nechce do úprav garáže, zkuste alespoň zjistit možnost jiného blízkého parkování.

 

Sousedé

I když váš dům může být bezchybný, okolní prostředí hraje v prodeji významnou roli. Pokud Vaši sousedé vydávají pravidelný hluk, nebo ve vašem okolí dělají bordel (skladování starých věcí, odpadky, nebo jen nepečují o svojí zahradu). Někomu by mohly vadit například přerůstající stromy, nebo velké staré stroje, které znepříjemňují výhled.

Můžete souseda poprosit o úklid, nebo si s ním domluvíte, že to zařídíte sami. V takových případech je však třeba rozhovor opatrně kontrolovat. Mohlo by to být citlivé téma a o nepříjemnosti se sousedem také nikdo nestojí.

 

Chtěli byste poskytnout další rady? Neváhejte nás kontaktovat.

Chcete více podrobností, nebo se na něco k této problematice zeptat?

Napište nám pomocí formuláře níže