VIDEO PROHLÍDKY NOVINKA OBLÍBENÉ NEMOVITOSTI
Zpět na výpis aktualit

Zvuková izolace bytu

Bydlení v bytě sebou přináší řadu výhod, ale také různé komplikace. Nejčastější nevýhody přináší naši sousedé, které od naší domácnosti často dělí jen zeď. Proto by každý měl mít možnost si svůj domov přizpůsobit podle svých představ. Zbavení se hluku je základem pro odpočinek, který je v dnešní době nutný.

Mezi nejčastější zdroje hluku od sousedů patří hlasité hovory, televize, rádio, dupání po schodech či v patře nad Vámi.

Nejčastějším řešením, jak se zbavit hluku od sousedů je odhlučení stěn. Dnes je možné odhlučit pouze jednu stěnu, aniž byste nějak pokazily vzhled vašeho pokoje. To se hodí zejména, pokud chcete ušetřit.

V praxi se rozlišují dva typy protihlukové izolace:

Kontaktní odhlučení

Používá se při nižší míře hluku. Zvuková izolace se aplikuje přímo na danou stěnu. Pro obložení stěny se používají akustické desky z různých materiálů, které pohlcují hluk.

Podle míry hluku si lze vybrat i tloušťku desek. Je možné aplikovat desky s tloušťkou přibližně od 1,5 cm do 6,2 cm. Pohltivost zvuku se zlepší o 5 – 15 dB, podle použitých desek.

Akustické desky lze nalepit přímo na stěnu a následně je překrýt sádrokartonem, nebo omítkou, čímž pouze zlepšíte pohlcování hluku

Bezkontaktní odhlučení

Náročnější, ale efektivnější řešení odhlučení stěn. Využívají se zde moderní izolačních materiály a izolace se umístňuje přibližně 5 cm od zdi, čímž se navíc vytvoří vzduchová izolační vrstva. Nejdříve se na stěnu připevní konstrukce, na kterou se připevní akustické desky. Tím se zamezí průniku zvuků do interiéru bytu. Tímto způsobem zlepšíte jak izolaci od hluku, tak izolaci tepelnou.

Chcete více podrobností, nebo se na něco k této problematice zeptat?

Napište nám pomocí formuláře níže