VIDEO PROHLÍDKY NOVINKA OBLÍBENÉ NEMOVITOSTI
Zpět na výpis aktualit

Pořídit si starý, nebo nový dům?

Otázka, na kterou si již mnoho lidí muselo odpovědět. Při koupi nemovitosti jsou z pravidla na prvním místě finance. Každý si chce koupit co nejlepší bydlení za co nejméně peněz. Vyplatí se koupit starý dům, nebo koupit nový? Většina lidí se rozhodne pro starší, ale nikdy nelze předpovídat, co se přihodí v budoucnu.

Starý dům

Výhodou staršího domu je cena. Pokud nemáte peníze na nový dům, můžete si koupit dům starý a v budoucnu ho postupně renovovat. Při této možnosti je ale třeba mít na paměti, že dané rekonstrukce se mohou prodražit daleko více, než kdybyste koupili dům nový. Postupné renovace se navíc protahují a ve finále Vám nezbude ani příliš volného času.

Častým problémem starých domů bývá zateplení, protože dříve se používaly na tento úkon jiné materiály, které jsou již v dnešní době nedostačující. Málokdy najdete již postavený dům, který má pro Vás vhodné uspořádání pokojů. Pro taková přizpůsobení je mnohdy nutná demolice některých částí, ta však nemusí být schválena kvůli nosným zdem. Při výběru starého domu je třeba kontrolovat vlhkost a napadení dřeva parazity.

Nový dům

Nepopiratelnou výhodou nového domu je možnost přizpůsobení místností a rozložení podle svých představ. Máte 90% jistotu, že do nového domu již blízké budoucnosti nebudete muset dále investovat. Nové způsoby zateplení vám zajistí snazší vyhřívání a navíc na to nebudou potřeba takové náklady.

Jedinými problémy jsou výběr vhodné lokality a ironicky vlhkost. Starší domy jsou už většinou obestaveny, a tak se v blízkosti nejspíš bude nacházet obchod a možnosti hromadné dopravy. Takové možnosti při stavbě nové nemovitosti nemusíte okamžitě mít, obchod se například může nacházet 2km od Vás, což vám značně znepříjemní péči o domácnost.

Druhým problémem je již zmíněná vlhkost. Takové problémy mohou nastat, když máte lépe zateplený dům. Voda, která byla použita při stavbě nemovitosti se postupně začne odpařovat, jakmile začnete topit. Je tak dost možné, že budete mít vlhké prádlo, nebo peřiny. Není to však zásadní problém, protože se dá řešit pravidelným větráním a po čase vlhkost sama zmizí.

 

Chtěli byste doporučit starší domy, nebo byty v dobrém stavu? Neváhejte Nás kontaktovat.

Chcete více podrobností, nebo se na něco k této problematice zeptat?

Napište nám pomocí formuláře níže