VIDEO PROHLÍDKY NOVINKA OBLÍBENÉ NEMOVITOSTI
Zpět na výpis aktualit

Vybrat si stavební spoření, nebo hypotéku?

Dříve byla na tuto otázku jasná odpověď, ale co dnes? Jak je tomu dnes se stavebním spořením, když jsou úroky hypoték na minimu? Jednoduše řečeno výběr již závisí pouze na vašich konkrétních požadavcích. Je však jasné, že na menší opravy a rekonstrukce se stále vyplatí stavební spoření.

Řádný úvěr

Je nejlevnější možnost úvěru. Musíte však vlastnit alespoň 40% z cílové částky, což v mnoha případech nebývá málo (např. potřebujete půjčit 1 milión korun, to znamená, že již musíte mít naspořených 400 000 Kč). V případě, že nemovitost zajistíte, bude se úroková sazba pohybovat mezi 2-4%. Pokud byste ovšem čerpaly bez zajištění, úroková sazba může vyšplhat až na 7%. Čím více máte naspořeno, tím můžete dostat nižší úrok.

Překlenovací úvěr

Poměrně nevýhodný. Musíte splácet úroky z cílové částky bez ohledu, kolik již máte naspořeno. Zároveň musíte dospořovat tak dlouho, než dosáhnete na řádný úvěr. Úroková sazba se pohybuje mezi 1,8 – 4,5%.

Mezi hlavní výhody stavebního spoření je státní podpora, garantovaná úroková sazba po celou dobu splácení a možnost předčasné splátky bez sankcí. Úroková sazba hypotečního úvěru je garantována jen po dobu fixace.

Chcete více podrobností, nebo se na něco k této problematice zeptat?

Napište nám pomocí formuláře níže